Przegląd stomatologiczny

Kierując się dewizą „lepiej zapobiegać niż leczyć”, naszą szczególną uwagę skupia profilaktyka przeciwpróchnicowa, choroby przyzębia i wady zgryzu. Okresowe przeglądy zębów i przyzębia traktujemy jako priorytet dla zdrowia jamy ustnej naszych pacjentów.

Dlaczego warto zgłosić się na taką kontrolę?  Odpowiedź jest prosta: przedwczesne wykrycie problemu może zapobiec różnego rodzaju chorobom przyzębia, czy nieprawidłowościom w zgryzie pacjenta oraz uchronić przed wynikającymi z tego dodatkowymi kosztami finansowymi.

 

Wypełnienia kompozytowe najwyższej jakości

Wypełnienie kompozytowe (potocznie nazywane białą plombą) jest to jedna z najbardziej estetycznych metod wypełnienia ubytków, czyli miejsc powstałych w wyniku usuwania próchnicy lub innych niepróchnicowych uszkodzeń w zębach.

Każdy pacjent charakteryzuje się odmiennym odcieniem bieli własnych zębów. W celu odpowiedniego dopasowania koloru do wymagań pacjenta, w naszym gabinecie wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do wypełnień. Są nimi kompozyty hybrydowe i nanoceramicznekompomery i glasjonomery. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z odbudowywanych zębów. Ich główną zaletą jest zmniejszony skurcz polimeryzacyjny, dzięki czemu ryzyko nieszczelności brzeżnej jest zmniejszone do minimum, co zapobiega powstaniu próchnicy wtórnej.

Stomatologia ogólna