Piaskowanie zębów to jeden z najprostszych i podstawowych zabiegów stomatologicznych. Dzięki niemu możliwe staje się szybkie przywrócenie naszym zębom dawnego bielszego koloru i blasku.
Zabieg piaskowania zębów polega na oczyszczaniu powierzchni szkliwa za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących, wodorowęglanu sodu i powietrza. Dzięki temu możliwe staje się oczyszczenie nawet najbardziej niedostępnych miejsc takich jak bruzdy na powierzchniach żujących czy też przestrzenie międzyzębowe.

Piaskowanie jest procesem krótkim (około 15 min) i bezbolesnym. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort spowodowany podrażnieniem dziąseł, które jednak szybko ustępuje.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu uwarunkowana jest prowadzonym trybem życia oraz higieną jamy ustnej. Standardowo piaskowanie zębów powinno byś stosowane raz do roku, jednak w zależności od potrzeb zabieg ten można powtarzać nawet co 6 miesięcy. Przez pierwsze 3 godziny pacjenci powinni wstrzymać się od palenia papierosów, spożywania herbaty, kawy, wina lub innych barwiących napojów gdyż w tym okresie zęby podatne są na przebarwienia.

Piaskowanie zębów