Uśmiech to nasza wizytówka!

Picie kawy i herbaty, palenie papierosów, spożywanie produktów z zawartością barwników spożywczych, a nawet niektórych lekarstw – wszystko to powoduje przebarwienia i żółkniecie zębów. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób. Na szczęście nie jest to proces nieodwracalny. W naszej klinice stosuje się techniki pozwalające bezpiecznie przywracać zębom ich naturalny, zdrowy wygląd.

Oferujemy szeroki zakres usług w ramach stomatologii estetycznej:

  • wybielanie zębów
  • estetyczne wypełnienia wykonywane pod mikroskopem
  • bonding

Wybielanie zębów

Bezpieczne i skuteczne procedury wybielania, które pozwalają na uzyskanie jaśniejszego uśmiechu poprzez redukcję przebarwień spowodowanych przez kawę, herbatę, papierosy czy inne czynniki.

Wybielanie lampą Beyond
Zabieg wybielania BEYOND™ jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości zębów. Światło z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny.
Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Wybielanie nakładkowe
Metoda nakładkowa jest przeprowadzana samodzielnie przez pacjenta. Preparat wybielający zakłada się na noc na indywidualnie wykonanych nakładkach przez okres 10 – 14 dni. Metoda ta przynosi zadowalające efekty (poprawa do 6 odcieni), które przy współpracy pacjenta utrzymują się nawet do 3 lat. Niesie
jednakże ze sobą powikłania w postaci nadwrażliwości zębów, podrażnienia błony śluzowej, zaburzeń ze strony stawu skroniowo-żuchwowego, a także jest bardziej czasochłonna i wymaga sporej samodyscypliny pacjenta. Jest tańsza od metody laserowej, a nakładki mogą być użyte do kolejnego wybielania –
oczywiście po konsultacji z lekarzem stomatologiem.

Estetyczne wypełnienia kompozytowe

Wypełnienia kompozytowe wykonywane pod mikroskopem to innowacyjne podejście w dziedzinie stomatologii estetycznej, które nie tylko gwarantuje precyzję, ale również piękno i funkcjonalność.
Wykorzystanie mikroskopu w procesie wykonywania wypełnień kompozytowych umożliwia lekarzowi stomatologowi dokładną obserwację i pracę na mikroskopijnym poziomie. Dzięki temu każdy szczegół wypełnienia jest dokładnie analizowany, co zapewnia precyzyjne dopasowanie do struktury zęba.

Wypełnienia kompozytowe wykonane pod mikroskopem, gwarantują idealne wypełnienie ubytku z zachowaniem naturalnego wyglądu, co sprawia, że są praktycznie niewidoczne. Precyzyjne wykonanie oraz zastosowanie odpowiednich technik pod mikroskopem przyczyniają się do zwiększenia wytrzymałości i trwałości wypełnień, co pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas.

Bonding

Bonding zębów to zabieg estetyczny, który nie narusza struktury szkliwa zębów, a krótki czas wykonania stwarza możliwość szybkiej metamorfozy uśmiechu, gdyż efekt zabiegu jest natychmiastowy – zęby są równe, mają jednolitą barwę, nie widać na nich ubytków lub pęknięć.

Bonding nie wymaga szlifowania, co jest konieczne w przypadku np. licówek, czy też koron. Jest to świetna alternatywa dla osób, które rozważają estetyczną metamorfozę swojego uśmiechu, ale obawiają się zbyt dużej ingerencji w strukturę zębów.
Zabieg bondingu polega na łączeniu warstw specjalnych żywic kompozytowych, które w wyniku oddziaływań międzycząsteczkowych zapewniają mocne połączenie kompozytu z powierzchnią zębów, bez potrzeby szlifowania.

Bonding zębów jest polecanym w przypadku, gdy problemy z uzębieniem są niewielkie. Dobrze się sprawdza w sytuacjach, gdy nastąpiło zniekształcenie lub niewielkie złamanie korony zęba. Świetnie naprawi ubytki powstałe w wyniku ukruszenia, pęknięcia lub złamania zęba, albo gdy ząb jest za krótki lub za wąski w porównaniu do innych. Doskonale sprawdza się również w przypadku, kiedy pacjent ma przerwy między zębami, których chciałby się pozbyć.

Stomatologia estetyczna