BOLI CIĘ ZĄB?

Twój ząb niespodziewanie zaczął boleć? Czas odwiedzić dentystę. U nas otrzymasz szybką diagnostykę

GODZINY OTWARCIA

Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 15:00

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie: 500 700 979 lub 63 272 22 33
Osobiście: ul. 3-go Maja 18, Koło

Nowoczesne korony pełnoceramiczne


Nowoczesne korony pełnoceramiczne

Zgodnie z najnowocześniejszymi trendami w stomatologii Nasza Klinika oferuje nowoczesne korony pełnoceramiczne, wykonane w technologii CAD/CAM z wykorzystaniem skanera CEREC firmy Sirona

Szybkość to podstawa! 

W trybie automatycznej rejestracji zdjęć, kamera CEREC Bluecam może wykonywać cyfrowe wyciski optyczne kwadrantu uzębienia w czasie krótszym niż minuta. Wykonanie wycisków optycznych zębów przeciwstawnych zajmuje tylko kilka sekund. Proces skanowania i projektowania trwa kilka do kilkunastu minut. Po czym, następuje dobór wielkości i odcienia kostki porcelanowej. 

Koniec z uciążliwymi wyciskami!

Przed projektowaniem wykonuje się rejestrację opracowanych zębów wewnątrzustną kamerą skanującą. Skanowanie zębów filarowych i przeciwstawnych zastępuje tradycyjny wycisk i nazywane jest wyciskiem wirtualnym.
Wycisk wirtualny przewyższa wycisk tradycyjny, bowiem rejestruje tkanki twarde i miękkie w prawidłowym położeniu nie zmienionym uciskiem masy wyciskowej. Nie zmienia relacji między zębami i tkankami miękkimi. Odwzorowuje z większą precyzją relacje zębów przeciwstawnych i nie doprowadza do elastycznej deformacji jak to się dzieje podczas pobierania tradycyjnego wycisku. Wynik skanowania jest rejestrowany i archiwizowany przez komputer systemu Cerec.

Zalety nowoczesnych koron pełnoceramicznych wykonanych za pomocą systemu CEREC:

 • dokładność rekonstrukcji do 25 mikronów - dokładność odtworzenia wielkości zęba, dokładność odtworzenia kształtów wszystkich powierzchni,
 • dokładność odtworzenia punktów i płaszczyzn stycznych,
 • dokładność odtworzenia przestrzeni międzyzębowych,
 • dokładność odtworzenia relacji z zębami przeciwstawnymi i tkankami miękkimi,
 • dokładność przylegania brzeżnego w części dodziąsłowej.

Ceny odbudowy protetycznej wykonanej za pomocą nowoczesnej technologii CEREC są nieco wyższe od standardowych prac wykonywanych przez techników w laboratoriach, ale wiążą się z brakiem konieczności kilkudniowego czekania oraz z bardzo wysoką estetyką i dokładnością wykonanych prac, co dla większości pacjentów jest bardzo istotne. 

 

 

Przeprowadzone metamorfozy

KONTAKT

 • Stomatologia Koło
  ul. 3 Maja 18, Koło
  tel: 500-700-979 lub 63 272 22 33
 • Media społecznościowe:
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO