BOLI CIĘ ZĄB?

Twój ząb niespodziewanie zaczął boleć? Czas odwiedzić dentystę. U nas otrzymasz szybką diagnostykę

GODZINY OTWARCIA

Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 15:00

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie: 500 700 979 lub 63 272 22 33
Osobiście: ul. 3-go Maja 18, Koło

Retencja


Retencja

Retencja jest to faza występująca w leczeniu ortodontycznym - jego ostatni etap. Jej głównym celem jest utrzymanie wyników prowadzonego leczenia aparatami ortodontycznymi, czyli utrzymanie stabilności w położeniu zębów.
Gdy leczenie ortodontyczne dobiegło końca lekarz ortodonta zdejmuje aparat stały - odpowiedzialny za aktywną fazę leczenia. Jednak by zatrzymać wyniki poprzedniego leczenia musi założyć aparat retencyjny - na górnych i dolnych zębach przymocowane zostają druciki, tzw. retainery, nadal utrzymujące ich pozycję. Często w fazie retencji po aparacie stałym stosowany jest aparat ruchomy, lecz najczęściej jest to płytka retencyjna na górnych zębach. W przypadku aparatów ruchomych retencja polega na noszeniu aparatu bez aktywacji.


Retencja jest bardzo ważnym etapem w leczeniu ortodontycznym. Niektórzy pacjenci wymagają nawet dożywotniej retencji, inni jak np. młodociani powinni poddawać się retencji przynajmniej do czasu spowolnienia lub zakończenia procesów wzrostu. Wszystko zależy od decyzji i planowania poszczególnych faz leczenia ortodontycznego przez lekarza ortodontę.
Pacjent powinien świadomie podchodzić do kwestii retencji i jej nie bagatelizować. Pominięcie tego etapu wcałej fazie leczenia ortodontycznego może spowodować negatywne skutki.

 

Przeprowadzone metamorfozy

KONTAKT

  • Stomatologia Koło
    ul. 3 Maja 18, Koło
    tel: 500-700-979 lub 63 272 22 33
  • Media społecznościowe:
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO