">

BOLI CIĘ ZĄB?

Twój ząb niespodziewanie zaczął boleć? Czas odwiedzić dentystę. U nas otrzymasz szybką diagnostykę

GODZINY OTWARCIA

Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 15:00

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie: 500 700 979 lub 63 272 22 33
Osobiście: ul. 3-go Maja 18, Koło

Czy warto leczyć kanałowo zęby i czy to boli ?

Czy warto leczyć zęby kanałowo?
Odpowiedź jest prosta - zdecydwanie warto podjąć leczenie kanałowe, gdyż jest to jedyny sposób, by uratować chory ząb. Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu z chorej miazgi kanałów korzeni zębowych oraz komory zęba. Po dokładnym oczyszczeniu oraz dezynfekcji kanałów, wypełnia się je materiałem uszczelniającym - najczęściej gutaperką. Dzięki temu możliwa jest odbudowa martwego już zęba
Prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb może posłużyć jeszcze przez wiele lat. Implanty i protezy są wprawdzie coraz bardziej nowoczesne, ale nic nie jest w stanie zastąpić komfortu posiadania własnych zębów. Nawet jeżeli korona zęba jest znacznie uszkodzona, prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb może posłużyć jako filar, na bazie którego można odbudować zęba poprzez wkład koronowo-korzeniowy i koronę protetyczną.

Czy leczenie kanałowe boli?
Leczenie endodontyczne nie należy do najprzyjemniejszych, ale nie jest bolesne, gdyż przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Jedynym minusem jest długość trwania takiego leczenia, lecz w większości przypadków, mimo troszkę dłuższej wizyty, leczenie kanałowe jest przeprowadzone podczas jednej wizyty.
Pacjenci nie lubią leczenia endodontycznego, jednak w przypadku nieodwracalnych zapaleń miazgi jest to jednak jedyna, poza usunięciem, metoda lecznicza, dzięki której z organizmu usuwa się ognisko choroby, które w przypadku nie wyleczenia może stanowić zagrożenie zakażeniem innych narządów organizmu człowieka.

Obecnie wiele zębów skazanych na usunięcie da się wyleczyć.
Zamiast wyrywać próbuj leczyć! Nie musisz również obawiać się bólu, ponieważ do każdego leczenia kanałowego znieczulamy pacjenta.

Więcej szczegółowych informacji na temat leczenia kanałowego znajdziesz w zakładce: Leczenie kanałowe (endodoncja): http://www.stomatologia-kolo.home.pl/stomnowa/usluga,9,Leczenie-kanalowe-endodoncja

 


Treść całej aktualności

2017-01-26
Udostępnij wiadomość: Facebook   Twitter   Google+  

Przeprowadzone metamorfozy

KONTAKT

  • Stomatologia Koło
    ul. 3 Maja 18, Koło
    tel: 500-700-979 lub 63 272 22 33
  • Media społecznościowe:
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO